null

Prevencia

Pre nás rutina, no preventívne vyšetrenie môže vášmu miláčikovi zachrániť život. Preto nezanedbávajte pravidelné preventívne prehliadky, počas ktorých vám môžeme ponúknuť napríklad aj vakcináciu, odčervenie, vyšetrenie trusu na parazity, ošetrenie proti blchám a iným vonkajším parazitom, ale vďaka našim chovateľským skúsenostiam aj poradenstvo s chovom.
null

Čipovanie a vystavenie petpasu

Označenie zvierat mikročipom je bezbolestná moderná metóda označovania. Ak sa takto označený psík či mačička stratí, rýchlo identifikujeme a kontaktujeme majiteľa a zviera nemusí stráviť noc v útulku či v cudzej opatere. Čipovanie, rovnako ako vystavenie petpasu sú nevyhnutnosťou pre cestovanie do zahraničia a v ambulanciách Tri-Vet ho poskytujeme na počkanie.
null

Chirurgia

Chirurgické zákroky, ktoré na našom pracovisku vykonávame sa delia na:

  • chirurgiu mäkkých tkanív: kastrácia, sterilizácia, operácia hernií, riešenie torzie žalúdka, odstránenie nádorov, mastektómia, cisársky rez, pyometra, cudzie teleso v tráviacom aparáte, operácia žalúdka a čriev, odstránenie močových kameňov, riešenie upchatia močovej rúry, rekonštrukčná chirurgia
  • iné – chirurgiu pohybového aparátu: chirurgické riešenie luxácie pately, chirurgické riešenie zlomenín

Chirurgické zákroky vykonávame vždy po dôkladnom stanovení diagnózy, vysvetlení priebehu ochorenia a dôvodu chirurgickej liečby a, ak to urgentnosť zákroku dovoľuje, dôslednom predoperačnom vyšetrení. Jednou z našich hlavných zásad je prepúšťať zviera po chirurgickom zákroku vždy po infúznej terapii a plne prebraté, bez ohrozenia anestéziou.

null

Laparoskopická kastrácia

Okrem klasickej (laparotomickej) kastrácie sučiek Vám na klinike v Cíferi ponúkame aj možnosť laparoskopickej kastrácie. Pri tomto type zákroku sa odstránia vaječníky sučky cez 2 malé operačné rany, prostredníctvom ktorých sa do brušnej dutiny zavádzajú špeciálne nástroje. Chirurg vidí orgány v brušnej dutine na obrazovke prostredníctvom kamery a vaječníky odstráni pomocou elektroskalpela. Pacient je počas zákroku pripojený na inhalačnú anestéziu.
null

Vyšetrenie krvi

Využite naše diagnostické služby krvi. Na našich analyzátoroch krvi do niekoľkých minút získame výsledky biochemického a hematologického vyšetrenia, ktoré nám poskytnú obraz o stave vnútorných orgánov, ako aj o závažnosti stavu ochorenia. Z krvi vieme priamo v ambulancii diagnostikovať kliešťové choroby, infekčné choroby mačiek (FIV, FeLV, FIP), toxoplazmózu, zmerať hladiny T4 a iné. Čo sa nedá urobiť do niekoľkých minút v ambulancii, s tým nám pomôžu renomované partnerské laboratóriá na Slovensku aj v zahraničí, s ktorými intenzívne spolupracujeme.
null

Dermatológia

Ochorenia kože uvidíme rýchlo, ich liečba je však častokrát zdĺhavá a náročná. V našich ambulanciách Vám pri diagnostike kožných chorôb okrem klinického vyšetrenia urobíme aj mikroskopické vyšetrenie kože, alergické testy, vyšetrenie na plesne a parazity. Vďaka dlhoročným skúsenostiam s riešením alergií a ich kožných prejavov dokážeme nastaviť liečbu aj pri takýchto problémoch.
null

Stomatológia

Najčastejšie zanedbávanou vecou v starostlivosti o zviera, častým dôvodom zápachu z ústnej dutiny a ďalších vážnych ochorení s tým spojených, je práve starostlivosť o zuby. Vďaka nášmu kontinuálnemu vzdelávaniu a vďaka jedinečnej špičkovej stomatologickej jednotke vo veterinárnej klinike Tri-Vet vám vieme pomôcť tieto problémy riešiť. Pomôžte svojmu miláčikovi jednou z našich služieb: odstránenie zubného kameňa, bielenie, leštenie, ošetrenie zubného kazu, riešenie zápalov ďasien, plastika ďasien, program na spomalenie vývoja zubného kameňa a tým oddialenie nasledovnej úpravy a zápachu z úst vášho miláčika. Poradenstvo starostlivosti o ústnu dutinu je samozrejmosťou.
null

Kardiológia

Pri problémoch s ochorením srdca, preventívne u starších psov, či rutinne pred anestéziou Vám ponúkame EKG vyšetrenie, ale aj vyšetrenie srdca pulzným dopplerom pomocou moderných technológií.
null

Oftalmológia

Špecializujeme sa aj na oči! Ak vášho miláčika trápia očné ťažkosti, neváhajte a prineste ho k nám. Poskytneme mu odbornú starostlivosť a pri diagnostike oftalmologických problémov vieme využiť aj metódy vyšetrenia očného pozadia a priehľadnosti šošovky, zmeranie vnútroočného tlaku, vyšetrenie očných komôr, celistvosti rohovky, chirurgiu oka a viečok.
null

Reprodukcia

Pomôžeme vám s určením vhodného času párenia, urobíme vaginálnu cytológiu, odber semena, umelú insemináciu, diagnostiku gravidity pomocou USG, asistenciu pri pôrode alebo cisársky rez. Ak čakáte šteniatka či iné mláďatká prvý raz, dohodnite si termín bezplatnej konzultácie pri káve, kde Vám vysvetlíme všetko čo Vás čaká, aby ste sa na prírastky mohli včas pripraviť.
null

Endoskopia

Endoskopické vyšetrenie horných ciest dýchacích a tráviaceho aparátu, odstraňovanie cudzích telies neinvazívnou metódou.
null

Neurologické a ortopedické vyšetrenie

Vyšetrenie reflexov, lokalizácia problému, diagnostika príčin záchvatov. RTG vyšetrenie pri problémoch s pohybovým aparátom je nevyhnutnou súčasťou diagnostiky a následného stanovenia správnej liečby. Zároveň sa môžeme sa pochváliť aj certifikátom na diagnostiku a určenie stupňa luxácie pately.
null

Fyzioterapia

Vašim miláčikom vieme poskytnúť aj hydroterapiu – rehabilitáciu na špeciálnom bežiacom páse Physio-Tech v ohrievanej vode, masáže a rehabilitačné cvičenia. Vhodná je pre psov s ortopedickými a neurologickými ochoreniami, ale taktiež pre zdravých, či obéznych, ktorí potrebujú udržiavať kondíciu.
null

Geriatrické vyšetrenie

Nezabúdajte na svojho psíka ani v staršom veku. Pravidelné prehliadky pre psov-seniorov sú kľúčové pre plnohodnotný život. Pravidelne raz ročne treba u starších zvierat absolvovať celkové klinické vyšetrenie, auskultačné vyšetrenie srdca a pľúc, EKG, oftalmologické vyšetrenie, vyšetrenie brušnej dutiny ultrazvukom, biochemické a hematologické vyšetrenie krvi. Mnohé ochorenia vnútorných orgánov sa navonok prejavia až v štádiu, kedy sú už neličiteľné (napr. chronické zlyhávanie obličiek), no pri preventívnom vyšetrení sa dajú včas zdiagnostikovať a stanoviť správnu liečbu, ktorou zvieraťu predĺžime a skvalitníme život.
null

Ošetrenie hospodárskych zvierat a koní

Vášho koníka, ovce, kozy či prasiatka ošetríme, samozrejme u Vás doma, stačí si telefonicky dohodnúť termín.
null

Hospitalizácia

A o zvieratá, ktoré potrebujú 24 hodinovú starostlivosť, či už infúznu liečbu alebo monitoring zdravotného stavu po operáciách, sa postaráme v našej klinike. Pravidelné informovanie majiteľa o zdravotnom stave pacienta ako aj jeho návštevy, sú samozrejmosťou.
null

Pohotovostné ošetrenie

Nie vždy sa úrazy, pôrody, či iné súrne ochorenia vyskytnú v pracovnom čase. Ak máte vážny problém, s ktorým si neviete rady, volajte na non-stop telefónne pohotovostné číslo, na ktorom Vám poradíme, prípadne po dohovore ošetríme Vaše zvieratko u nás v ambulancii, prípadne u Vás doma.